Najsłynniejszy francuski omlet – La Mere Poulard

Mont Saint – Michel to niewątpliwie zjawiskowe miejsce w Normandii.

Doceniają to licznie przybywający tu turyści, czyniąc to miejsce drugim najczęściej odwiedzanym we Francji, zaraz po wieży Eiffla .

Mont St. Michel

To właśnie tutaj powstał najbardziej legendarny omlet we Francji.

W XIX wieku do Mont Sain Michel przybywało wielu pielgrzymów a wśród nich Madame Poulard, stworzyła ten wyjątkowy omlet. Do opracowania jego receptury niewątpliwie przyczyniły się trudne warunki panujące na wyspie. Ze względu na jej niewielkie rozmiary nie było miejsca do hodowli zwierząt ani uprawy roślin. Omlet Madame Poulard stał się pożywnym daniem dla wygłodniałych po dalekiej podróży ludzi.

Madame Poulard

Ten słynny omlet przypomina swoją strukturą suflet – delikatna chrupiąca skórka z żółtek i puszysty, wilgotny środek z białek. Taką formę zawdzięcza nietypowej formie przygotowania – zamiast smażenia , był on “gotowany” na otwartym ogniu w miedzianej patelni z bardzo długim uchwytem.

Omelette

W taki właśnie sposób nadal przygotowywany jest na wyspie.

Omelette

Zainspirowani jego niezwykłą historią, postanowiliśmy wprowadzić Omelette Madame Poulard, również do naszego menu.

I tak od teraz, możecie delektować się u nas tym wyjątkowo puszystym omletem, który podajemy w towarzystwie grillowanych pieczarek, sosu śmietanowego i grzanki z francuskiej brioche.

Omelette


Madame Poulard podobno stworzyła aż 700 przepisów podania tego omleta więc i my możemy z nim poszaleć 😊. Jest idealny na każdą porę dnia i tak też jest serwowany we Francji, zarówno na śniadanie, lunch czy kolację.

Jest jeszcze jedna ciekawostka związana z tradycyjnymi omletami La Mere Polulard. Otóż, kto kilkukrotnie przybędzie do Mont Sain-Michel aby zjeść legendarny omlet, ma duże szanse by stać się prezydentem Francji 😮.

Przekonali się o tym na własnej skórze Georges Pompidou, Francois Mitterand czy Jacque Chirac.

Więc kto wie ? Może zjedzony w Giselle Omelette Madame Poulard uczyni Was prezydentami …… Polski 😃.

Comments are closed.